Kolektyvai

DAINŲ IR ŠOKIŲ ANSAMBLIS „AUKŠTAITIJA"

DSC_3907

  Švenčionių miesto kultūros centro dainų ir šokių ansamblis „Aukštaitija” susikūrė   1978 metais. Ansamblį sudaro choras, choreografinė grupė ir liaudies muzikos      instrumentų orkestras. Repertuare – tiek profesionali lietuvių kompozitorių kūryba,  tiek harmonizuotos liaudies dainos bei instrumentiniai kūriniai.

 

 

DSC_3894

Ansamblio nariai – įvairių profesijų žmonės: kultūros darbuotojai, medikai, pedagogai ir moksleiviai. Skirtingo amžiaus žmones į vientisą kolektyvą subūrė meilė dainai, muzikai ir šokiui. Liaudies muzikos orkestras groja tradiciniais lietuvių liaudies muzikos instrumentais. Kolektyvas dažnai koncertuoja, dalyvauja ne tik didesnėse rajono šventėse, bet ir daugelyje respublikinių ir tarptautinių renginių. Ansamblis su koncertinėmis programomis pabuvojo Vokietijoje, Ukrainoje, Bulgarijoje, Lenkijoje, Baltarusijoje, Vengrijoje, Italijoje, Čekijoje ir Slovakijoje, Portugalijoje, Ispanijoje.

Ansamblio vadovai : choro -Virginija Indriūnienė, choreografinės grupės – Jolanta Razmienė, orkestro – Gintautas Beržinskas.

 

PAGYVENUSIŲ ŽMONIŲ ŠOKIŲ KOLEKTYVAS „TREPSIS"

DSC_3924

 

  Pagyvenusių žmonių šokių kolektyvas „Trepsis” susikūrė 1984 metais.  Kolektyvas dažnai koncertuoja savo krašto žmonėms, dalyvauja respublikinėse  dainų šventėse, šoko tarptautiniuose liaudiškos muzikos ir šokių festivaliuose  „Ežerų Sietuva” ir tarptautiniame folkloro festivalyje „Baltica”. Kolektyvo repertuare  vyrauja lietuvių liaudies šokiai bei žaidimai. 2016 metais kolektyvas šventė  kūrybinės veiklos 30-metį.

 

 

Per savo gyvavimo metus „Trepsis” koncertavo Ukrainoje, Baltarusijoje, Latvijoje, Čekijoje, Lenkijoje. Kolektyvo vadovė Jolanta Razmienė

VAIKŲ FOLKLORO ANSAMBLIS „SAULALĖ”  

saulale 1saulale 2

Vaikų folkloro ansamblis susibūrė 2013 m. Kolektyvas atlieka autentiškas, Švenčionių krašto dainas, šokius, ratelius, puoselėja savo krašto papročius ir tradicijas. Kolektyvo vadovas įsitikinęs, kad žmogus, vaikystėje pažinęs liaudies dainos, šokio, muzikos grožį, to nepamirš visą gyvenimą. Vaikų folkloro ansamblio dalyviai mokosi tradicinio aukštaitiško dainavimo, šoka lietuvių liaudies šokius, susipažįsta su tradicijomis ir mokosi jas puoselėti. Kolektyvo vadovas Rimantas Ankėnas.

VOKALINIS ANSAMBLIS „BOČIAI"


bociai

 

 

 

 

 

 

2002 m. Švenčionių miesto kultūros centre susibūrė pagyvenusių žmonių vokalinis ansamblis „Bočiai”. Tai pensinio amžiaus žmonės. Jie noriai ir aktyviai dalyvauja Kultūros centro meno mėgėjų veikloje. Kolektyvas koncertuoja ne tik šalies miestuose (Kupiškyje, Biržuose, Kaune, Ignalinoje), bet ir palaiko glaudžius kūrybinius ryšius su Latvijos Respublikos kolektyvais. Kolektyvo vadovas Rimantas Ankėnas.

 

LIAUDIŠKOS MUZIKOS KAPELA „KAIMYNAI"


 

 

Kapela susikūrė 2001 metais. Ji groja tradicinę mūsų krašto liaudies muziką. Kapela yra nuolatinė įvairių švenčių ir vakaronių dalyvė. Koncertuoja ne tik rajono renginiuose, bet ir kituose respublikos miestuose. Jos sudėtyje smuikininkas, cimbolistas, du armonikieriai. Kapelai 2014 m. suteikta II kategorija. Vadovas – Rimantas Ankėnas. Kapelos repertuarą sudaro tradiciniai Švenčionių krašto instrumentiniai kūriniai. Nemažai kapelos kūrinių įrašyta 2010 m. Lietuvos liaudies kultūros centro etnoinstrumentologinės ekspedicijos metu. Kapela koncertavo ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje: Švedijoje, Lenkijoje. Lietuvoje ne kartą smagiai grota Ukmergės, Molėtų, Zarasų, Širvintų rajonuose, Visagine ir kitur. Muzikantai tris kartus pasirodė TV laidoje „Duokim garo!”. Bėga laikas, keičiasi kapelos sudėtis. Tačiau išlieka entuziazmas ir meilė savojo krašto tradicinei liaudies muzikai.
Kolektyvo vadovas Rimantas Ankėnas.

VOKALINIS ANSAMBLIS „UPELĖ"

DSC_3950

 

 

Kolektyvo dalyviai yra Neįgaliųjų draugijos nariai. Kolektyvas yra dažnas svečias savo rajono renginiuose, dalyvauja Respublikiniuose Neįgaliųjų draugijų konkursuose taip pat koncertuoja ir kituose šalies miestuose. Kolektyvo vadovas Rimantas Ankėnas.

 

 

 

VAIKŲ IR JAUNIMO DAINOS STUDIJA

 DSC_3931

 

 

 

 

 

 

Vaikų ir Jaunimo dainos studija subūrė kūrybingus vaikus ir jaunuolius. Dainos studijos veikla tapo populiari ir pritraukianti miesto vaikus ir jaunimą kūrybinei veiklai. Čia jie save išreiškia lavindami savo meninius gebėjimus. Jaunimas ir vaikai savo linksmais kūrybiniais projektais puikiai papildo įvairius Kultūros centro ir rajono renginius. Vadovas Rimantas Ankėnas.

 

HUMORO GRUPĖ „ŠMIRGELIS"

Grupė susikūrė 1992 m. Tai rajone populiari ir mylima, daugelio švenčių ir linksmintoja. Humoro grupė ne kartą buvo pakviesta dalyvauti humoro šventėse kituose šalies miestuose, taip pat dalyvavo Lietuvos televizijos laidoje „Humoro vakarienė".